Historia Szpitala

Zespół architektoniczno-urbanistyczny Szpitala powstał na początku XX wieku. Otwarty został w dniu 6.10.1906 roku jako ośrodek rehabilitacji i rekonwalescencji dla pacjentów z terenu Pomorza oraz Maklenburgii. Wybór lokalizacji spowodowany był względami klimatycznymi, gdyż przede wszystkim tą metodą leczono chorych. Ośrodek był własnością LANDESVERSICHE – RUNGSANSTALT (Krajowa Instytucja Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Szczecinie).

W czasie I wojny światowej funkcjonował jako szpital wojskowy, a w czasie II wojny światowej stanowił ośrodek rehabilitacji dla pilotów niemieckich.

Po II wojnie światowej przejęty został przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego a następnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonował na przemian jako sanatorium lub szpital leczący chorych ze schorzeniami płuc, w tym także gruźlicę. Od 1997 roku został przekształcony w Szpital rehabilitacyjny specjalizujący się w rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej i neurologicznej.

Zmarł Stefan Strzałkowski

10-11-2019

8 listopada 2019 roku, w nocy z czwartku na piątek, zmarł Stefan Strzałkowski - Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala.

Konkurs na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej – ORK

5-11-2019

Ogłoszenie konkursu na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Publicznego ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu.