bip szpital kansk

Dział Usprawniania Leczniczego

Dział Usprawniania Leczniczego

 

Kierownik Działu

Andrzej Szudejko

 

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynie w przypadku wady postawy kwalifikującej się do rehabilitacji leczniczej narządu ruchu, skierowanie na zabiegi wystawia, w ramach umowy z NFZ, lekarz specjalista (rehabilitacji ogólnej, rehabilitacji medycznej, rehabilitacji w chorobach narządu ruchu, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, lekarz ze specjalizacją I stopnia w zakresie chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji ogólnej, rehabilitacji medycznej lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu).
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w miejscu udzielania świadczeń, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja.
NFZ finansuje do 5 zabiegów dziennie w dziesięciodniowym cyklu terapeutycznym.

Dobrze wyposażony Dział Usprawniania Leczniczego prowadzi kompleksową rehabilitację schorzeń pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych jak również pacjentów ambulatoryjnych ze skierowaniem od lekarza specjalisty.

Przeprowadzane są tutaj zabiegi z kinezyterapii jak i fizykoterapii. Między innymi wykonujemy masaże wirowe, masaże klasyczne, lasoterapię, magnoterapię, ultradzwięki, krioterapię, jonoforezę, fangoparafinę oraz gimnastykę indywidualną i grupową. Prowadzimy również edukację zdrowotną.

Program rehabilitacji realizowany jest przez doświadczony zespół fizjoterapeutów oraz psychologa.

Spis telefonów:

Aktualności

Nabór na stanowisko Pielęgniarki

Nabór na stanowisko Pielęgniarki

10-03-2019

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu Ogłasza nabór na stanowisko Pielęgniarki w Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. OFERUJEMY: Rodzaj umowy: umowa o pracę. Zatrudnienie na czas określony – 3 miesiące okres próbny (z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony). Wymiar czasu pracy: Pełny etat, system pracy zmianowej (12h, od 7:00 do 19:00 i […]

Galeria

Kontakt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu