Informacja o Ochronie Danych Osobowych

Informacja o Ochronie Danych Osobowych

Informacja o Ochronie Danych Osobowych

W związku z prawdopodobieństwem, iż mogło dojść do pozyskania danych osobowych z Centrum Zdrowia Psychicznego w Drawsku Pomorskim przy ul. Westerplatte 11, polegającym na możliwym, nieuprawnionym dostępie do danych osobowych oraz zaszyfrowaniu systemu obsługującego wyłącznie pacjentów poradni Centrum Zdrowia Psychicznego w Drawsku, Łobzie i Świdwinie.

Stosownie do obowiązujących procedur w SP ZOZ MSWiA w Złocieńcu, podjęto kroki zmierzające do niezwłocznego odtworzenia działania systemu i ponownego zabezpieczenia danych.

O zdarzeniu została powiadomiona Policja, UODO, a szczegóły techniczne, związane z incydentem, zostały przesłane do właściwego CSIRT.

Po zgłoszeniu do wymienionych wyżej instytucji, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zabezpieczyło zainfekowany serwer, oraz cały czas prowadzi śledztwo w tej sprawie.

 

Osoby, których dane dotyczą, mogą kierować pytania do Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Pana Damiana Śliwińskiego, pod numerem telefonu 502424772 lub pod adres mailowy d.sliwinski@szpitalkansk.pl

502424772 ’ nr telefonu Inspektora Ochrony Danych Osobowych