Leczenie depresji i rehabilitacja – urządzenie VR TierOne

Leczenie depresji i rehabilitacja – urządzenie VR TierOne

Leczenie depresji i rehabilitacja – urządzenie VR TierOne

Chcemy z radością poinformować, że Szpital zakupił kolejne nowoczesne urządzenie do psychoterapii i rehabilitacji. Jest nowatorskie rozwiązanie wykorzystujące Wirtualną Rzeczywistość wpływając na psychologiczne aspekty funkcjonowania pacjenta leczonego w naszej jednostce, takie jak:

20221025_143210

Terapia VR TierOne została oparta o elementy psychoterapii ericsonowskiej, co oznacza orientację na zasoby i siłę tkwiącą w pacjencie. Jest to metaforyczna opowieść terapeutyczna, wirtualne otoczenie, muzyka i inne bodźce akustyczne jak również odpowiednio dobrane zadania które pacjent wykonuje według poleceń wirtualnego terapeuty.

20221025_142555

VR TierOne to innowacyjne urządzenie medyczne wykorzystujące Wirtualną Rzeczywistość do skutecznego wspierania leczenia depresji i rehabilitacji osób po udarach mózgu, leczeniu onkologicznym, problemach kardiologicznych i nie tylko.

20221024_083850

VR TierOne sprawia, że pacjent w pełni wykorzystuje czas pobytu na oddziale rehabilitacji lub podczas wizyty u terapeuty i czerpie maksymalne korzyści z procesu psychoterapii połączonej z fizjoterapią.

GOOGLE 3

Pacjenci w wolnych chwilach poza zajęciami korzystają również z mobilnych gogli relaksacyjnych VR TierOne GO gdzie mają do wyboru aż 11 relaksacyjnych filmów, obecność w wybranej wirtualnej scenerii pomaga im w doznaniu głębokiego relaksu i dystansuje od stresorów.

GOOGLE 2

Skuteczność działania i poprawa w rehabilitacji przy pomocy VR TierOne i Wirtualnej Rzeczywistości została potwierdzona badaniami naukowymi

GOOGLE 1