Zakończenie I etapu inwestycji i udostępnienie nowych pomieszczeń przeznaczonych na pracownie terapii zajęciowej

W dniu 21 czerwca 2022 roku nastąpiło uroczyste zakończenie I etapu inwestycji pn. „Rozbudowa budynku byłego magazynu z przeznaczeniem na pomieszczenia na pracownię terapii zajęciowej”.

IMG-20220630-WA0000

W ramach I etapu wykonano roboty budowlane związane z obiektami zabytkowymi: Budynkiem dawnej stajni oraz Budynkiem dawnej stolarni i prosektorium, które wpisane są do rejestru zabytków. W dwukondygnacyjnej części, na parterze oddano do użytku nowoczesną salę terapii zajęciowej, gabinety lekarskie, dla psychologa i psychoterapeuty wraz z zapleczem.

IMG-20220630-WA0004

Na uroczystym otwarciu obecni byli członkowie Rady Społecznej Szpitala z przewodniczącym Rady, Posłem na Sejm RP, Czesławem Hoc, Dyrektor Szpitala Ewa Giza, zaproszeni goście, pracownicy Szpitala oraz pacjenci.

IMG-20220630-WA0012

Całość inwestycji obejmą łącznie 411,39 m² powierzchni użytkowej, w tym parter 242,40 m² oraz piętro 168,99 m². Zadanie obejmuje roboty budowlane związane z obiektami zabytkowymi: Budynkiem dawnej stajni oraz Budynkiem dawnej stolarni i prosektorium (obecnie archiwum), które wpisane są do rejestru zabytków.

Oba budynki zabytkowe są wolno stojące i będą połączone nową zabudową: przeszklonym łącznikiem oraz dwukondygnacyjną częścią z salą terapii i gabinetami lekarskimi na parterze, oraz z pokojami gościnnymi na poddaszu. Budynki wpisane do rejestru zabytków są parterowe. Parter (funkcja służby zdrowia) będzie stanowił razem z łącznikiem oraz z całym parterem nowej części, jeden układ funkcjonalno-przestrzenny.

20220620_110902