Historia Szpitala

Zespół architektoniczno-urbanistyczny Szpitala powstał na początku XX wieku. Otwarty został w dniu 6.10.1906 roku jako ośrodek rehabilitacji i rekonwalescencji dla pacjentów z terenu Pomorza oraz Maklenburgii. Wybór lokalizacji spowodowany był względami klimatycznymi, gdyż przede wszystkim tą metodą leczono chorych. Ośrodek był własnością LANDESVERSICHE – RUNGSANSTALT (Krajowa Instytucja Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Szczecinie).

W czasie I wojny światowej funkcjonował jako szpital wojskowy, a w czasie II wojny światowej stanowił ośrodek rehabilitacji dla pilotów niemieckich.

Po II wojnie światowej przejęty został przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego a następnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonował na przemian jako sanatorium lub szpital leczący chorych ze schorzeniami płuc, w tym także gruźlicę. Od 1997 roku został przekształcony w Szpital rehabilitacyjny specjalizujący się w rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej i neurologicznej.

Spotkanie z Wiceministrem MSWiA

18-09-2019

W piątek 2 sierpnia 2019 roku w Szpitalu odbyła się wizyta robocza gości, na czele z Wiceministrem MSWiA Krzysztofem Kozłowskim

Pomost